Opublikowano

Instrukcja samodzielnego montażu folii okiennych

Potrzebne narzędzia:

  • spryskiwacz do wody
  • skrobak
  • ściągaczka
  • nóż
  • rakla biała
  • wyciskarka (np. BLUE MAX)
  • papier do zbierania wody

Wszystkie potrzebne Ci narzędzia znajdziesz w kategorii narzędzia

ZACZYNAMY!

1. Przygotowanie szyby do oklejenia:

Zanim zaczniesz pracę z folią, szybę trzeba przygotować. To bardzo ważny punkt montażu, ponieważ od tego zależy jak folia będzie się trzymać i jak wyglądać. Do spryskiwacza z czystą wodą dodajemy kilka kropel płynu dla dzieci np. Bambino lub Johnson i energicznie mieszamy. Całą szybę dokładnie pokrywamy wodą z płynem, a następnie przy pomocy skrobaka ( np. tego dostępnego na naszym sklepie) czyścimy dokładnie całą szybę, także wszystkie jej krawędzie i rogi. Potem ponownie spryskujemy szybę wodą i zaczynając od góry przy pomocy ściągaczki ściągamy nią wodę w dół, po każdym razie wycierając ściągaczkę papierem. Na koniec wycieramy dokładnie papierem wszystkie krawędzie szyby, pozbywając się reszty zanieczyszczeń.

Szyba gotowa!

2.1. Docięcie folii w przypadku zamówienia na metry bieżące:

To kolejny ważny punkt prac. Potrzeba tu sporej precyzji, a przede wszystkim spokoju i opanowania. Znów całą szybę pokrywamy wodą z płynem. Z folii zdejmujemy warstwę papierowego lub foliowego podkładu (tu przyda się pomoc drugiej osoby) jednocześnie opryskujemy  folie wodą z płynem. Przykładając ją do szyby, mocujemy  za pomocą wyciskarki, tak aby folia nie poruszała się i wystawała nieco poza obrys szyby. Przykładamy do krawędzi szyby w jej rogu raklę a obok nóż tak by końcówka ostrza była w samym rogu szyby i stykała się bokiem z raklą. Następnie przesuwając się razem raklą i nożem przy krawędzi, wycinamy bok folii aż dojedziemy ostrzem noża do przeciwległego rogu. Czynność powtarzamy przy reszcie krawędzi oklejanej szyby.

Folia docięta!

2.2. Montaż folii w przypadku zamówienia dokładnych wymiarów:

Z folii zdejmujemy warstwę papierowego lub foliowego podkładu (tu przyda się pomoc drugiej osoby) jednocześnie opryskujemy  folie wodą z płynem. . Przykładając ją do szyby, mocujemy  za pomocą wyciskarki, tak aby folia nie poruszała się.

3. Wyciśnięcie wody:

Ostatni punkt naszego montażu, co nie oznacza że mniej ważny. Dociętą folię znajdującą się na szybie pokrywamy wodą z płynem, następnie zaczynając od środka, dokładnie raz przy razie przy pomocy wyciskarki usuwamy wodę na zewnątrz w kierunku krawędzi folii, często przecierając wyciskarkę papierem. Na koniec wyciskarkę owijamy papierem i dociskamy dokładnie wszystkie krawędzie w celu pozbycia się resztki wilgoci z miejsc narażonych na odklejanie.

Folia zamontowana!

Jeśli zastosujesz się do wszystkich pomocnych uwag zawartych w naszej instrukcji, Twój samodzielny montaż powinien przebiec szybko i bez niepotrzebnych wpadek. Powodzenia!

Poniżej skrócona instrukcja jako infografika

instrukcja montażu folii