Opublikowano

Folie mrożone na okna – rodzaje i zastosowanie

Folia matowa

Folia naklejana na okna może pełnić wiele różnych funkcji. Stosuje się ją przede wszystkim w celu ograniczenia przezierności szyb i rozproszenia intensywnego światła słonecznego. Matowe folie na szyby sprawdzą się zarówno w domu, jak i podczas urządzania lokalu czy biura. Dowiedz się, jakie są dostępne rodzaje folii matowych (mrożonych, szronionych) na szyby oraz ich możliwe zastosowania w przestrzeniach użytkowych.

Rodzaje folii mrożonych

Oprócz folii funkcyjnych, do których należą między innymi folie przeciwsłoneczne czy antywłamaniowe, na rynku dostępny jest szeroki wybór folii matowych. Te dobrej jakości, przeznaczone do montażu na szybach znajdujących się wewnątrz budynków są bardzo trwałe i zwykle mają wieloletnią gwarancję – często dziesięć lat. Jednymi z najczęściej wybieranych są folie mrożone na okna, znacznie ograniczające przejrzystość szyby i nadające jej wygląd szronionego szkła. Dzięki matowym foliom szyba również lepiej rozprasza intensywne światło. Wzorzyste, mleczne lub kolorowe folie mogą stanowić interesującą ozdobę wnętrza. Przykład zastosowania w pomieszczeniu przedszkola dostępny jest tutaj.

Folie mrożone na okna w lokalu użytkowym

Folie mrożone dekoracyjne, gładkie, wzorzyste i kolorowe świetnie sprawdzą się jako ciekawa i funkcjonalna alternatywa dla firanek czy zazdrostek. Ich znaczną przewagą nad tekstyliami w lokalach użytkowych jest łatwość utrzymania folii w czystości. Naklejona na całość lub tylko część okna folia ogranicza możliwość zaglądania do budynku z zewnątrz, rozprasza światło oraz stanowi element dekoracyjny. W zależności od rodzaju i wzoru można dopasować folię matową do różnych styli urządzania wnętrz. Dzięki znacznemu zróżnicowaniu wzorów, od geometrycznych czy imitujących różne rodzaje szkła po kolorowe “witraże”, niemal każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swojego lokalu.

Spersonalizowane folie dekoracyjne

Folie na szyby można zastosować nie tylko na szybach okiennych, ale również na szklanych ściankach oddzielających od siebie poszczególne stanowiska w biurze czy też loże w restauracji lub innym lokalu. W takim wypadku szczególnie interesującą opcją jest wykonanie na zamówienie folii ozdobionych logo, nazwą firmy lub innymi, dostosowanymi do życzeń klienta treściami. Spersonalizowane folie mrożone na szyby to doskonały wybór dla tych, którzy nie znajdą nic w pełni odpowiadającego ich wymaganiom wśród modeli dostępnych od ręki. Decydując się na folie dekoracyjne wykonane na indywidualne zamówienie można uzyskać zupełnie niepowtarzalną i funkcjonalną ozdobę, znacznie wpływającą na ogólny charakter wnętrza. Montaże tego typu folii realizujemy w Warszawie i okolicach, oferta znajduje się  tutaj.